Databáze nebezpečných výrobků

Yuan Huang Brýle - Brilliant glasses

Hlášení RAPEX 6/2010
Brýle s blikajícími světly na obroučkách. Dvě barvy – červená a žlutá. Obě zabalené v modrém obalu s obrázky děti s brýlemi.

Typ výrobku YH136A/B
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože může snadno prasknout a vytvořit tak nebezpečně ostré hroty a malé části, které by mohly vniknout do oka. Navíc je hračka poháněna knoflíkovou baterií, která nesplňuje požadavky normy 62115, oddíl 14.6 (baterie jsou snadno přístupné). Proto hrozí také nebezpečí udušení a chemické nebezpečí.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit