Databáze nebezpečných výrobků

Bronco Elektronický zapalovač

Hlášení RAPEX 12/2010
Modrý zapalovač se stříbrnou vrchní a spodní částí (přibližné rozměry: 6,8 x 2,0 x 1,4 cm). Na horní části zapalovače jsou dva malé červené skleněné ozdobné kameny. Zapalovače jsou baleny v červeno-oranžové papírové krabičce (50 kusů)

Typ výrobku Výrobek č. X378
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálení a požáru, protože nemá mechanismus chránící proti použití dětmi. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek není v souladu s rozhodnutím Komise 2006/502/EC, která stanoví, že pouze zapalovače, které jsou odolné proti dětem mohou být uváděny na trh.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 23.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit