Databáze nebezpečných výrobků

COOLWAY boty

Hlášení RAPEX 40/2015

1.) model BASILMAN: zelenohnědé pánské zavazovací boty; 2.) model ARABIS: Kožené dámské boty modré a zelené barvy s dekorací u horního okraje a u kotníku; 3.) model IYAZ: černé kotníčkové kožené dámské boty; 4.) model AFRA: béžové dámské kotníčkové boty. Boty jsou zabaleny v kartonové krabici s informacemi o značce, modelu, barvě, velikosti a dovozci.

Typ výrobku 1.) BASILMAN BRW 200 (pro muže), 2.) ARABIS BLK 000 a ARABIS TAU (pro ženy), 3.) IYAZ NBK 001 (pro ženy, 4.) AFRA SND 110 (pro ženy)
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje šestimocný chrom (naměřené množství: 28,9 mg/kg). Šestimocný chrom je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Pákistán
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód Arabis: 8433852135798
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 16.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit