Databáze nebezpečných výrobků

NKD Boty pro kojence (Baby shoe)

Hlášení RAPEX 52/2010
Tmavě modré boty s bílými a modrými proužky na špičce a na patě. Bílá neklouzavá vrstva na podrážce, falešné zavazování, zapínání na suchý zip. Tmavě modré okraje. Obal: průhledná taška s připojeným štítkem.

Typ výrobku 1558457
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje azobarviva, která vylučují 53 mg/kg karcinogenního aminu 3,3'-dimethoxybenzidinu, což přesahuje limit 30 mg/kg.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.
Čárový kód 2015584579468
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit