Databáze nebezpečných výrobků

NKD Boty pro kojence - Baby-Schuhe

Hlášení RAPEX 41/2010

Pár bot pro kojence, velikost 3-6 měsíců, z textilu a plastových materiálů, s textilním svrškem. Základní barva tmavě modrá, s modrými a bílými pruhy na prstech a kolem kotníků a s červeným švem na  patě. Na straně je výšivka červenomodrého kruhu. Stélka s bílého textilu. Podrážka z bílého textilu s plastovými výstupky. Po obvodu je bílý a tmavě modrý pruh z umělé kůže.

Typ výrobku 1542158
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože umělá kůže obsahuje 23% hmotnosti (limit: 0,1% hmotnosti) di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP). U bot pro kojence lze očekávat pravidelný kontakt s materiálem, dokonce i kontakt ústy. Kojenci často berou věci do úst.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit