Databáze nebezpečných výrobků

Sterntaler Boty pro batolata "Leather first-walker shoes for children"

Hlášení RAPEX 46/2011

Boty pro malé děti se svršky z červené kůže a vložkou a podrážkou z béžovošedé kůže (1 díl kůže). Podšívka ve špičce z červeného sametového materiálu.

Typ výrobku zboží č. 55725 Fb 34 (2009)
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 21,9 mg/kg šestimocného chromu v kožené části. Šestimocný chrom je senzitivující látka, která může způsobit alergie.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 24.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit