Databáze nebezpečných výrobků

Playshoes Boty na koupání

Hlášení RAPEX 35/2010
Koupací sandály vyrobené z měkkého průhledného plastu s přezkou, strukturovanými podrážkami, délka boty: 15,5 cm, velikost: 22/23.

Typ výrobku Article No: 173910
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,7% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP), 4,5-4,7% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP) a 21,1-21,2 di-"isobutyl" ftalátu.

Koupací obuv mohou nosit děti na bosých nohou během dlouhých hodin (na pláži) v horkém slunci. Nohy dítěte by tedy mohly být v intenzivním kontaktu s plastem z bot a míra vystavení dítěte ftalátům by mohla být velmi vysoká.
Země původu Čína
Čárový kód 4010952256031
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Maďarsko, Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu distributorem.
Datum publikace 31.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit