Databáze nebezpečných výrobků

BLUE CAP krém

Krém v bílé plastové tubě s modrým potiskem, s bílým uzávěrem. Tuba je značena pouze ve španělštině a angličtině, na zadní straně tuby se nachází popis výrobku, pokyny k použití, země původu, nominální obsah balení a informace o složení. Tuba je uložena v bílé papírové skládačce.

Výrobce: CATALYSIS, S.L., Macerana 14, 28016 Madrid

Distributor/Prodejce: PHARMALINK s.r.o., Révová 4423/39, 628 00 Brno, IČ: 29202604, (dle značení: Pharmalink s.r.o., Čechyňská 19, 602 00 Brno)

Typ výrobku šarže L-2/H-14, vyrobeno: 03-14/11-13, exp.: 03-17/11-16
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek, uváděný na trh jako kosmetický přípravek, obsahuje léčivou látku řazenou mezi kortikosteroidy – betametazon. Dlouhodobé používání preparátů z této skupiny s sebou přináší určitá rizika. Proto by měly být léky s obsahem kortikoidů užívány jen krátkodobě, pokud je to opravdu nezbytné a pouze podle návodu lékaře. Kortikosteroidy mohou být tedy jen součástí léčiv na předpis, kdy jsou užívány pod dohledem lékaře, nikoli součástí kosmetických přípravků.

Země původu Španělsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky článku 14 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích ve spojení s přílohou II (referenční číslo 300) tohoto nařízení.

Čárový kód 8470003209038
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 22.10.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Dana Z. 14.4.2021 20:39

  Prosím ověřte si aktuální stav. Výrobce již dávno změnil složení, protože původní složení obsahovalo parfemaci, která způsobila falešně pozitivní nález na kortikoidy. Dlouhodobě používám, v konzultaci s lékařkou a výrobek je naprosto v pořádku.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 15.4.2021 08:32

   Dobrý den. Jedná se o konkrétní šarži s konkrétní dobou trvanlivosti. Hlášení pochází z roku 2014. dTest

   reagovat

   R R
 • Klára J. 28.11.2019 13:46

  Dobrý den, kožařka mi tento týden řekla, že tento výrobek byl před několika lety stažen z trhu, kvůli žalobě na údajné kortikoidy. Prý se toto tvrzení vyvrátilo po několika testech a krém je proto znovu na trhu. Je to pravda? Děkuji za odpověď. K.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 2.12.2019 09:14

   Dobrý den. Tuto informaci vám nemůžeme potvrdit, testy tohoto krému jsme neprováděli. Doporučovali bychom obrátit se přímo na výrobce, prodejce. Případně se obrátit na ČOI, ohlašující zemí byla v tomto případě Česká republika Hezký den, dTest

   reagovat

   R R
 • Vladimíra K. 13.4.2018 13:23

  Dnes 13.4.2018 mně BLUE CAP - krém předepsala kožní lékařka Jitka Ošmerová ve FN- Brno Bohunice. Jak komu tedy mám věřit, že mně to má pomoci? Ještě ho tak vychvalovala, že má s krémem dobré zkušenosti a já si náhodou najdu tuto informaci, že krém obsahuje betametazon - kortikosteroid. Je to náhoda? Ani lékárnice mně neupozornila - vyzvedávala jsem si ho v areálu Bohunické nemocnice u PharmDr. Veroniky Krebsové.Vše si jako zdravotník prověřuji na netu a dnes zase bingo !!! Proč se to tedy dováží a proč to lékařka, která jistě, jako erudovaný člověk snad o tom ví a proč jej předepisuje? Prosím, může mi někdo k tomuto léku za 362.00 Kč něco sdělit a říci, zda ho vůbec používat? Děkuji ZS V. Klobásová - Brno

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 24.4.2018 15:22

   Dobrý den. Zdravotní rizika s sebou přináší dlouhodobé používání výrobků s kortikosteroidy, nikoli krátkodobé. Pokud Vám výrobek předepsala lékařka, a to v rámci svého povolání a se znalostí Vašeho zdravotního stavu, postupovala nejspíše v souladu s nařízením. Pokud lékařka některou z podmínek nesplnila, a porušila tím svoji povinnost pečovat o zdraví, můžete po ní požadovat náhradu újmy v hodnotě ceny léčiva a další prokazatelně vzniklé škody, a uvážit podaní stížnosti na její postup České lékařské komoře. V případě potřeby se neváhejte obrátit na naší spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009.

   reagovat

   R R
   • M G. 27.10.2018 10:37

    Ja by som rada reagovala, nakoľko mne ho odporučila kožná lekárka ako vhodnú alternatívu na prestávku medzi kortikoidmi. Vysvetlila mi totiž sa nemôžu užívať neustále a je potrebné robiť v liečbe prestávku. Ak mám ale vymeniť kortikoid za kortikoid, tak si nemyslím, že je to čo chcela a tvrdila.

    reagovat

    R R
   • Jana H. 4.8.2018 12:47

    Dobrý den,
    proč nejsou na balení a v příbalovém letáku tohoto výrobku uvedené kortikoidy ve složení? Kortiikoidy MUSÍ být na výrobku uvedeny, pokud je obsahují, a to i a zejména, pokud není daný přípravek omezený preskripčně. Toto zamlčování je trestné a výrobce případně hlavně SUKL (státní ústav pro kontrolu léčiv) by měl přípravek stáhnout z trhu, pokud se jedná o klamavý popis - tzn, že se jedná o přípravek, který pracuje POUZE na principu Zinku. TOTO KLAMÁNÍ PACIENTA BY SI ZASLOUŽILO PRO VÝROBCE PŘÍPADNĚ PRODEJCE OBROVSKOU POKUTU

    reagovat

    R R

Přihlásit