Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Blikací zařízení pro světelné řetězy "Intermittenza"

Hlášení RAPEX 47/2011

Zařízení pro blikání světelných řetězů: výrobek se skládá z dvou kovových proužků, které jsou přerušovaně v kontaktu, což vytváří efekt blikání pro světelné řetězy. Na zadní straně výrobku je text: "Intermittenza, Made in Italy", 220 V (napětí), Min 15W (minimální příkon), Max 100W (maximální příkon).

Typ výrobku neznámý
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože konektorům chybí záklopky. Navíc se výrobek při použití přehřívá, což může způsobit požár.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD).

Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit