Databáze nebezpečných výrobků

Bimbo Houpající se hračka - Lalka z dzwoneczkiem

Hlášení RAPEX 12/2010
Hračka ve tvaru králíka ze žlutého plastu, při pohybování se sama vrací do svislé pozice. Hračka je zabalena v průhledném celofánovém sáčku. Přibližná velikost hračky: 15.5 cm x 8,5 cm. Na obalu je značka CE a grafický symbol věkového omezení, který označuje, že hračka není určena pro použití u dětí mladších než 1 rok.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože uši hračky se mohou snadno zlomit, čímž vzniknou malé části, které mohou být spolknuty. 
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 5902003021028
Země záchytu Ohlašující: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 23.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit