Databáze nebezpečných výrobků

GEUTHER bezpečnostní zábrana pro děti "Schwenk-Türschutzgitter"

Hlášení RAPEX 50/2016

Dřevěná zábrana na dveře, která se upevňuje šrouby. Manuální zajišťovací systém. Výška 83 cm. Nastavitelná šířka od 68 do 109 cm. Zabalená v kartonové krabici. Svolání se týká pouze série stanovené výše, ale číslo lze najít pouze na plastovém sáčku s doplňky k instalaci. Pokud nejsou uživatelé schopni identifikovat sériové číslo, mohou zábrany vrátit také.

Typ výrobku zboží č. 273; 68-109 cm, nature, série: K-NR 1-1381-121500
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Otvory mezi tyčkami bezpečnostní zábrany jsou příliš velké a lezoucí dítě by mohlo protáhnout tělo mezi tyčkami a zablokovat si takto hlavu. Při snaze dostat se ven by mohlo dojít k dýchacím potížím nebo k uškrcení. Zábrana má vystupující rohy (šedé části uzamykacího systému a uprostřed bezpečnostní zábrany), kde by se mohlo zachytit dětské oblečení a hrozí uškrcení. Nálepka na zábraně se snadno oddělí a děti by ji mohly vložit do úst, takže hrozí udušení.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1930.

Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (výrobce).

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, svolání od spotřebitelů, varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 28.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit