Databáze nebezpečných výrobků

CHILDWOOD bezpečnostní zábrana pro děti "ELPRESSO WHITE"

Hlášení RAPEX 49/2016

Tlakem upevňovaná bezpečnostní zábrana z kovu s bílým potahem. Dodává se v kartonové krabici. Zábrana má bezpečnostní zajištění, které lze ovládat jednou rukou. Šířku zábrany lze nastavit mezi 77,5 cm a 85 cm a šířka vrátek je 60 cm.

Typ výrobku Door Gate PRESSURE GATE; Ref. VHOV7W; série 15-20
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Uškrcení, uvíznutí, zranění
Nebezpečí

Otvory mezi tyčkami a mezi vrátky a rámem zábrany jsou příliš velké. Lezoucí dítě by se mohlo snažit dostat skrz a protáhnout nohy nebo tělo mezi tyčkami a hrozí uvíznutí hlavy a následně dýchací problémy nebo uškrcení. Upevňovací mechanismus zábrany snadno praskne.  Pokud dítě spadne a narazí na něj, zábrana se může uvolnit a dítě může spadnout ze schodů. Mezi dveřmi a horizontální tyčkou pod nimi je navíc otvor, kde by se mohly zachytit dětské prsty.

Země původu Belgie
Čárový kód 5420007139339
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (výrobce).

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 15.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit