Databáze nebezpečných výrobků

IKEA bezpečnostní zábrana pro děti "1) PATRULL KLÄMMA; 2) PATRULL FAST"

Hlášení RAPEX 26/2016

1. bezpečnostní zábrana upevněná tlakem s pružinovým mechanismem, který upevňuje zábranu k zárubním dveří nebo ke stěnám (instalace bez vrtání otvorů ve stěnách a dveřích. 2. Trvale upevněná bezpečnostní zábrana, kterou lze instalovat ke dveřím i schodům.

Typ výrobku 1) PATRULL KLÄMMA 73-87; 2) PATRULL FAST 65-106,5 1) zboží č. 50226520 a prodloužení 90226523, 2) zboží č. 10226517
Kategorie Domácnost - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

U modelu KLÄMMA může selhat tření mezi zdí a pružinovým mechanismem v zábraně, takže se zábrana může uvolnit, což může způsobit pád malých dětí ze schodů. Navím mohou uživatelé zakopnout o kovovou tyč ve spodní části u obou modelů.

Již vzniklé úrazy

Byly zaznamenány případy.

Země původu Dánsko
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (výrobce).

Datum publikace 01.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit