Databáze nebezpečných výrobků

CHILDWOOD bezpečnostní zábrana "Optimo"

Hlášení RAPEX 48/2016

Tlakem upevněná bezpečnostní zábrana s kovovým rámem a dřevěnými dvířky, které lze ovládat jednou rukou a které se otevírají oběma směry. Prodává se v kartonové krabici s kloboučky pro instalaci na dveře bez vrtání a šroubování. Rozměry: 3 x 77 x 75 cm. Nastavitelná šířka od 77 do 83,5 cm.
Prodlužovací díly se prodávají samostatně.

Typ výrobku Door gate Wood - PRESSURE GATE Ref. VHOO, série 12-02
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Uškrcení, uvíznutí
Nebezpečí

Otvory mezi tyčkami jsou příliš velké. Lezoucí dítě by se mohlo snažit dostat skrz a protáhnout nohy nebo tělo mezi tyčkami a hrozí uvíznutí hlavy a následně dýchací problémy nebo uškrcení. Navíc mezi spodní hranou a dveřmi je otvor, ve kterém by se mohly zachytit dětské prsty a hrozí proto zranění.

Země původu Belgie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1930.

Čárový kód 5420007123529
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (výrobce).

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností. Svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 02.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit