Databáze nebezpečných výrobků

Bezdrátový router "Wireless-N Mini Router"

Hlášení RAPEX 16/2015

Bezdrátový router pro internet se zásuvnou jednotkou wifi repeateru. Zabalen v kartonové krabici.

Typ výrobku Model: WN522 REV A MAC: 0E41580099B5, sériové č. CD1402302380
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vnitřní spoje v síťovém adaptéru nejsou dostatečné a jsou zajištěny pouze pájkou. Uvolněný vodič by mohl zkrátit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti.  Síťový adaptér není navržen tak, aby vydržel předvídatelné přepětí a kolíky mají nesprávnou velikost, což by mohlo způsobit poškození zásuvky a adaptéru a zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558 a odpovídající národní normy.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 29.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit