Databáze nebezpečných výrobků

Crest bělicí pásky na zuby "3D White Whitestrips LUXE - Supreme FLEXFIT"

Hlášení RAPEX 46/2016

Bělicí pásky na zuby v tmavě modrém hliníkovém obalu. 2 pásky v každém obalu. Neregistrovaný import distributorem třetí strany. Výrobce zboží nevyráběl pro přímou distribuci v EU.

Typ výrobku (L)5285V444; datum spotřeby 2017
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje jako bělicí substanci peroxid vodíku (naměřeno 3,06% hm.). Peroxid vodíku ve vysokých koncentracích může způsobit podráždění kůže a je škodlivý při požití.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.11.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Filip R. 15.8.2017 11:12

    Haha, oni mi vymazali komentar :D Asi sa hanbia za pravdu... Pravda je totiz taka, ze tento produkt v ziadnom pripade nie je nebezpecny :) Je to len vysledok novej hlupej normy EÚ, ktora len tak odrazu klesla z nejakych 30 % na nezmyselnych 0,1% peroxidu :D ... este donedavna sa kludne doma mohli pouzivat pripravky ktore mali trebars aj 25%, teraz sa zrazu nemoze pouzivat ani 0,2% produkt... A samozrejme zuby sa bez peroxidu bielit NEDAJU, to je jasne kazdemu zubarovi aj dentalnemu hygienikovi...

    Pasiky Crest FlexFit Supreme, ani ziadne ine, nebezpecne nie su. Treba si nastudovat fakty. Je to najuznavanejsi produkt na bielenie zubov na svete!!! V USA ich predavaju v drogeriach, LEKARNACH, retazcoch, vsade...ale podla vas predavaju v lekarnach nebezpecny produkt hej? :D To je asi tak, ako ze v USA je Kinder vajce vyhlasene za nebezpecny produkt :) Rovnako je to zial u nas s tymito produktami... proste nezmysel... Ja ich budem pouzivat aj nadalej, pouzivam ich uz roky a som max spokojny, kaslem vam na tieto vase nezmysly...nebudete mi zakazovat co si mozem a co si nemozem kupit a pouzivat.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit