Databáze nebezpečných výrobků

Lakmé Barva na vlasy

Hlášení RAPEX 18/2010
Krém na barvení vlasů v červené tubě, 60 ml, s šedým víčkem a bílým a šedým písmem.

Typ výrobku 1. Redmotion by Collage 0/94 Coppery Red, 60 ml; 2. Redmotion by Collage 0/95 Auburn Red, 60 ml;  3. Redmotion by Collage 0/99 Intense Red, 60 ml. Pro tyto tři výrobky: č. šarže do 10001.
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické riziko, protože obsahují dihydroxyethyl diacetyl malonamid, který je zakázán podle směrnice o kosmetických výrobcích 76/768/EEC.
Země původu Španělsko
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko, Další: Slovinsko, Lucembursko, Irsko, Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 04.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit