Databáze nebezpečných výrobků

Inecto barva na vlasy "Superblack - guaranteed permanent hair colour creme - 28ml"

Hlášení RAPEX 23/2013

Černá barva na vlasy obsahující 28 ml tubu s barevným krémem a 23 ml hnědou lahvičku s roztokem. Zabaleno v černé kartonové krabici s bílým a oranžovým textem. Krabice obsahuje také rukavice a leták s návodem k použití v angličtině, francouzštině a portugalštině.

Typ výrobku 1/32633 BB 01 2015
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože podle štítku obsahuje m-fenylendiamin, který je klasifikován jako silně dráždivý a v barvách na vlasy se nesmí vyskytovat.

Země původu Jihoafrická republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 6002058000036
Země záchytu Ohlašující: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit