Databáze nebezpečných výrobků

Barva na vlasy PALETTE „Long-lasting and intense color, extra care during “

Hlášení RAPEX 19/2024
Barva na vlasy: jedna tuba barvicího krému 50 ml, jedna lahvička s vývojkou 50 ml, jeden sáček pečujících masek 10 ml, jeden pár rukavic a jeden návod k použití, inzerováno jako dlouhotrvající a intenzivní barva. Fialová kartonová krabice.

Typ výrobku 7-887
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Podle seznamu složek výrobek obsahuje 2-(4-terc-butylbenzyl) propionaldehyd (BMHCA), který je v kosmetických přípravcích zakázán. BMHCA může poškodit reprodukční systém, může poškodit zdraví nenarozeného dítěte a může způsobit senzibilizaci kůže.
Země původu Německo
Padělek Neznámý
Rozpor s Výrobek není v souladu s nařízením o kosmetických přípravcích.
Čárový kód 9000101003291
Číslo šarže 0801796700
Opatření přijatá v ohlašující zemi Typ hospodářského subjektu, který přijal oznámené opatření: Distributor
Kategorie opatření: Zákaz uvádění výrobku na trh a veškerá doprovodná opatření
Datum vstupu v platnost: 30/04/2024
Datum publikace 10.05.2024
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Sdílejte

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2024 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. dTest, o.p.s., zajišťuje pouze strojový překlad záznamů zveřejněných v týdenním přehledu notifikací RAPEX do českého jazyka, rozhodující je anglické originální znění. dTest o.p.s., neodpovídá za přesnost a úplnost uvedených informací.

Přihlásit