Databáze nebezpečných výrobků

Photo Beads Barevné gelové korálky "Perline Gel Clear"

Hlášení RAPEX 12/2011

Ozdobné korálky. Obal z měkkého barevného plastu různých barev – růžový, žlutý, světle modrý a tmavě modrý. Obsah 10g hygroskopických korálků jedné barvy. Na obalu je obrázek květiny ve skleněné misce plné kulatých barevných prvků. Nahoře jsou slova "PHOTO BEADS, for flower arrangements and plants". Na zadní straně je popis výrobku "replacement for potting soil to aid growth of house plants… may be used to enhance flower arrangements", složení (Sodium polyacrylate), návod k použití a varování, číslo zboží, čárový kód a informace o dodavateli v Itálii.

Typ výrobku 86145
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí udušení a zranění, protože by mohly být považovány za potravu. Vypadají jako ovoce (např. rybíz) a jako sladkosti (tmavé jako lékořice a jiné barvy jako ovocné bonbóny). Navíc se při kontaktu s vodou rychle rozpínají a pokud jsou omylem spolknuty, mohou zablokovat zažívací trakt nebo při vdechnutí dýchací trubici, což by mohlo vést až k udušení.

Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8018318861451
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 23.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit