Databáze nebezpečných výrobků

BAOLISHI a BAOLISHI/JULINNA Rtěnka - rtěnka BAOLISHI/JULINNA číslo 2 červená,3 růžová, 4 červená,8 růžová, 9 hnědá, 11 červená a BAOLISHIčíslo 70

Hlášení RAPEX 35/2010
Rtěnka BAOLISHI a BAOLISHI/JULINNA v plastovém obalu.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické riziko, protože obsahují kadmium. Látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní a toxické pro reprodukci (CMR) kategorie 1 a 2, jako je kadmium a jeho sloučeniny jsou zakázány pro použití v kosmetických prostředcích.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o kosmetických výrobcích 76/768/EEC.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej výrobku, stažení z trhu a likvidaci nalezených položek.
Datum publikace 31.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit