Databáze nebezpečných výrobků

Balzám na rty WEINICAI

Jedná se o kosmetický přípravek – pravděpodobně balzám na rty uložený v plastovém obalu ve tvaru šroubovací kuličky v různých barvách. Na čelní straně plastového obalu je uveden název výrobku WEINICAI®. Jednotlivé kuličky jsou uloženy v blistru. Na obalu není uvedeno povinné značení, jako je např.: osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce nebo dovozce), jmenovitý obsah, datum minimální trvanlivosti, číslo šarže, funkce kosmetického přípravku, seznam přísad.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

Rozpor s

Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 11.04.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Zuzana 2. 16.8.2016 16:47

  Ja som si tieto balzamy nedávno kúpila a nemala som žiaden problém, je tam napísaný dátum spotreby, výroba, dovozca aj ingrediencie :)

  reagovat

  R R
  • Ivana S. 12.10.2017 20:44

   Ani ja jsem zadny problem nemela. Dlouhodobe pouzivame s mamkou a shanime dalsi do zasoby. Jsou fajn a za super cenu.

   reagovat

   R R

Přihlásit