Databáze nebezpečných výrobků

Avastin, inf. cnc. sol. 400mg/16ml

Britská léková agentura (MHRA) informuje o záchytu padělku. Zachycený padělek léčivého přípravku neobsahuje účinnou látku bevacizumab! Léčivý přípravek Avastin je cytostatikum, tj. je určen pro léčbu nádorových onemocnění, jeho výdej v lékárně je vázán na lékařský předpis.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Avastin, společnosti Roche Registration Ltd., Welwyn Garden City, Hertfordshire, Velká Británie, dosud nebyl zaznamenán pohyb padělků léčivého přípravku na území České republiky.

Tento stav potvrdila i pracovníky SÚKL provedená kontrola hlášení distribuovaných a vydávaných balení dle DIS-13 a LEK-13.
Prosíme distributory a zdravotnické pracovníky o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s přípravkemAvastin, inf. cnc. sol. 400mg/16ml, š. B6010, B6011 a B86017, setkáte na českém trhu, a to telefonicky 272 185 333 nebo elektronicky infs@sukl.cz.Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Avastin, společnosti Roche Registration Ltd., Welwyn Garden City, Hertfordshire, Velká Británie, dosud nebyl zaznamenán pohyb padělků léčivého přípravku na území České republiky.
Tento stav potvrdila i pracovníky SÚKL provedená kontrola hlášení distribuovaných a vydávaných balení dle DIS-13 a LEK-13.
Prosíme distributory a zdravotnické pracovníky o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s přípravkemAvastin, inf. cnc. sol. 400mg/16ml, š. B6010, B6011 a B86017, setkáte na českém trhu, a to telefonicky 272 185 333 nebo elektronicky infs@sukl.cz.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Léky a doplňky stravy
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Zachycený padělek léčivého přípravku neobsahuje účinnou látku bevacizumab! Léčivý přípravek Avastin je cytostatikum, tj. je určen pro léčbu nádorových onemocnění, jeho výdej v lékárně je vázán na lékařský předpis.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Datum publikace 21.02.2012
Zdroj: SÚKL

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit