Databáze nebezpečných výrobků

Qunxing Auto "Shadow Breaker"

Hlášení RAPEX 28/2011

Plastové auto. Barva: červenočernostříbrná, s oddělitelnými koly z měkkého plastu. Hračka se prodává v kartonovém obalu s průhledným plastovým oknem. Rozměry: 29 cm x 27 cm.

Typ výrobku QX8337
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože oddělitelná kola obsahují dibutylftalát (DBP) a di-2-etylhexylftalát (DEHP) v koncentraci 4,2% a di-isononylftalát (DINP) a di-isodecylftalát (DIDP) v koncentraci 2,6%.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1466. Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 6928928022291
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • jindřiška 10.12.2011 21:11

    dnes jsem toto auto koupila...co tedy mám dělat když je nebezpečné??

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit