Databáze nebezpečných výrobků

Imagin auto na dálkové ovládání "Race Master Need of speed"

Hlášení RAPEX 9/2014

Automobil na dálkové ovládání, škála 1/20, napájeno pomocí 4 x LR6 1,5 voltových baterií a dvou baterií pro dálkové ovládání. Různé barvy a modely (černé, červené, žluté, modré). Doporučený věk na štítku: 5+, na obalu: 6+. Rozměry obalu 27 x 11 x 13 cm.

Typ výrobku Ref. č. 1681; 2015A (černé), 2016A (červené), 2017A (modré) 2018A (žluté), sada 1303
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, popálení
Nebezpečí

Přihrádka na baterie v dálkovém ovládání může snadno prasknout, čímž se zpřístupní malé knoflíkové baterie. Pokud je dítě požije, mohou představovat chemické nebezpečí. Hrozí také popálení, protože nabíjecí baterie se může přehřát. Navíc chybí příslušné označení. Kola automobilu obsahují ftaláty di-(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) (4,65 %) a dibutylftalát (DBP) (0,62 %). Výrobek navíc obsahuje diisononylftalát (DINP) (2,62 %) a diisodecylftalát (DIDP) (0,78 %).

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115.

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 20.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit