Databáze nebezpečných výrobků

ATS Kytara – hračka - Guitar Mini

Hlášení RAPEX 41/2010
Hračka ve tvaru kytary z modrého plastu se čtyřmi kovovými strunami. Na kartonovém obalu jsou následující informace: "GITARA", číslo EAN, jméno a adresa dovozce, CE, země původu, piktogram věkového omezení do 3 let a další informace a varování.

Typ výrobku 5078CD
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože má drsné okraje a ostré výstupky. Výrobek je nebezpečný, protože tyto okraje a výstupky mohou vést ke pořezání a popíchání.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5907699467044
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit