Databáze nebezpečných výrobků

Astrid, Mléko na opalování s beta karotenem, OF 15

Astrid Mléko na opalování s beta karotenem OF 15

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Popálení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek nevykazoval dostatečnou voděodolnost, i přesto, že je deklarován jako voděodolný. Riziko spálení pokožky při pobytu ve vodě a s tím spojená vyšší pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže.

Země původu Česká republika
Čárový kód 8593843009658
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 16.06.2011
Zdroj: dTest

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Lucka 12.7.2011 00:06

  Švagr si před týdnem vyjel na vodu a koupil si Astrid 20.Dnes se vrátil a je jako rak.Není vůbec opálený, spíš bych řekla, že je pomalu zralý na doktora.Mazal se prý třikrát denně.Možná výrobci nepočítají s tím, že po aplikaci opalovacího krému, někdo poleze na sluníčko.

  reagovat

  R R
 • dTest redakce 23.6.2011 11:14

  Výsledky našeho testu se vztahují pouze k testovanému výrobku pro danou sezónu a k testovanému ochrannému faktoru. Složení výrobků se může rok od roku měnit. Ochranu ve vodě nelze poznat podle toho, zda se krém rozpustí nebo ne, klíčové je, zda UV filtry v něm obsažené fungují tak, jak mají (měří se ochranný faktor po expozici vodě, který je vždy výrazně snížený). Voděodolnost vypovídá o tom, zda výrobek chrání při pobytu ve vodě, nikoliv po pobytu ve vodě. Stejně tak nelze poznat ochranu podle toho, že se nespálíte neboť spálení způsobuje jen UVB záření, UVA, které je také rakovinotvorným faktorem spálení nepůsobí.
  Výrobek, který by vydržel chránit celý den, ani výrobek, který by dostatečně chránil po pobytu ve vodě neexistuje! Aplikaci je nutné opakovat pravidelně a vždy po pobytu ve vodě, a to i u všech výrobků!

  reagovat

  R R
 • Pavlína 23.6.2011 09:05

  Používám už několik let, jsem spokojená. To, že není 100% voděodolný pozná každý rozumně uvažující člověk. Po osušení se holt člověk musí vždy namazat, ale jinak super hnědé opálení.

  reagovat

  R R
  • Andy 23.6.2014 19:04

   Já teda taky již několik let používám asrtid a jsem spokojena

   reagovat

   R R
  • Robas 23.6.2011 10:31

   To je hodně slušná argumentace - to je jak kdyby jste si koupila svíčkovou a pak řekla, že to vlastně ale svíčková není, že to je hovězí zadní, ale že jste to poznala a že to je vlastně fajn, tak to vlastně sníst můžete.

   reagovat

   R R
 • Martin 23.6.2011 07:46

  Používám ho už pár let a zatím spokojenost.

  reagovat

  R R

Přihlásit