Databáze nebezpečných výrobků

Scentchips® Aromatický vosk "The Original Fragrance Melt"

Hlášení RAPEX 9/2012

Barevné  kousky parafínu různých tvarů. Podobají se bonbonům a mají výrazně sladkou a v některých případech ovocnou vůni.

Typ výrobku zboží č.: 251991
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože se tvarem i vůní podobá potravině. Proto by mohl být vložen do úst a spolknut. Hrozí, že se zvláště děti nalákají na tvar a sladkou vůni.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8 716516 118765
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 15.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit