Databáze nebezpečných výrobků

Vancrystals Arais Rosado náhrdelník s krystaly Swarovski

Hlášení RAPEX 40/2021

Růžový náhrdelník s přívěskem sestávající z řetízku, kroužku a srdce osázeného krystaly.

Zabaleno v černé krabičce na šperky označené “VanCrystals”. V krabičce s náhrdelníkem je uložen záruční list. Výrobek se prodává online.

Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřené hodnoty: až 86 µg/cm²/týden) a obsahuje nadměrné množství olova (naměřená hodnota: až 65 % hmotnostních). Nikl je silný senzibilizátor a může způsobit alergické reakce, pokud je přítomen v předmětech, které přicházejí do přímého a dlouhodobého kontaktu s pokožkou. Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může mít vliv i na kojené nebo nenarozené děti. Výrobek rovněž obsahuje nadměrné množství kadmia (naměřená hodnota až 0,013 % hmotnostních). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle, může poškodit ledviny a kosti a může způsobit rakovinu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 8435441802135
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (distributor).

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců (prodejce).

Datum publikace 12.10.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit