Databáze nebezpečných výrobků

Ante světelný řetěz "RICH fényfüzér"

Hlášení RAPEX 30/2014

Světelný řetěz obsahuje 180 sériově-paralelně zapojených nevyměnitelných žárovek modré, zelené, žluté a červené barvy. Výrobek je zabalen v kartonové krabici s informacemi v maďarštině na zadní straně obsahujícími návod k použití, výrobce, dovozce, značku CE. Na spodní straně je štítek s návodem ve slovenštině. Technické údaje: 220V, 50Hz, 48W.

Typ výrobku DCH
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem a požáru, protože mechanická pevnost jednotky řídící blikání není dostatečná a uživatel může mít přístup k částem pod napětím. Izolace této jednotky je navíc vznětlivá a průřez vnitřních i vnějších vodičů menší, než je požadováno. Vodiče by se proto mohly přehřát a výrobek by mohl snadno vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 599048655134
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činnost, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 16.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit