Databáze nebezpečných výrobků

1. Vu-Du, 2. Tessier-Ashpool Amyl nitrát - Popper

Hlášení RAPEX 46/2010
1. AETHER: Hnědá skleněná lahvička 50 ml s černým plastovým víčkem. Na přední straně lahvičky je světlý štítek s obrázkem muže s kovbojským slaměným kloboukem a zrcadlovými brýlemi. Pod obrázkem je na černém pásku jméno výrobku "Aether", první písmeno světle modré, ostatní bílé. Na zadní straně jsou na bílém pozadí symboly indikující škodlivost a vysokou hořlavost. Pod nimi následující text: R 12-19-22-66-67; S 9-16-29-33; N° CE 200-467- 2. 2. POPSTAR: Hnědá skleněná lahvička 10 ml s černým plastovým víčkem. Béžový štítek s geometrickými tvary listů v odstínech šedé, horizontální pruh oranžový na přední straně a vzadu modrofialový, vertikální černý pruh s nápisem "PopStar" v bílé a žluté barvě. Na spodní straně pruhu je kruh v duhové barvě ohraničený bílou. Na štítku jsou následující informace: jméno "PopStar", isoamyl nitrát (97%) stabilizovaný, varování, adresa a e-mail dovozce/distributora, věty o riziku, číslo CE 203-770-8 a nápis "Labelled in accordance with EC standards". Na vrchu jsou symboly indikující škodlivost a vysokou hořlavost.

Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje isoamyl nitrát, který je škodlivý, když se inhaluje a spolkne. Škodlivé účinky u člověka zahrnují bolest hlavy, motání hlavy, nevolnost a zvracení, nízký tlak, neklid a zrychlenou srdeční činnost. Způsobuje cyanózu, mdloby, zkrácený dech, svalovou slabost, methemoglobinémii, vizuální nepokoj (kvůli zvýšenému očnímu tlaku) a nitrolebeční tlak. Může vést také k bolestem hlavy, akutní psychóze, dočasné ochrnutí, koma a ve vzácných případech k náhlému úmrtí. Byly také případy chudokrevnosti a u některých pacientů Heinzova tělíska. Inhalace může vyvolat vážné a rozsáhlé dermatitidy.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit