Databáze nebezpečných výrobků

YUNHE.TOYS Airsoftová pistole - Kulomet laser a světlo

Hlášení RAPEX 7/2010
Černá plastová airsoftová 6mm pistole ve skutečné velikosti s High-Grade Hop Up (přibližné rozměry: D: 56 cm, Š: 4 cm, V: 22 cm) střílející malé plastové kuličky a vybavená zdrojem laserového paprsku. Výrobek se prodává v černém obalu (přibližné rozměry: 60 x 21 x 5,5 cm) s těmito upozorněními (v angličtině): VAROVÁNÍ: Nebezpečí udušení - malé části. Není určeno pro děti do 18 let. Pozor na zranění. Varování o opatrném zacházení a návod k použití.

Typ výrobku Výrobek č. R870
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože výstupní záření laserového světelného ukazovátka je mezi 4,5 a 3,7 mW (marketing a prodej laserových zařízení vyzařujících více než 1 MW je zakázán).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje příslušnému evropskému standardu EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit