Databáze nebezpečných výrobků

ASG (Action Sports Game) airsoftová pistole "DAN WESSON 6"

Hlášení RAPEX 49/2012

Realistická replika bubínkové pistole pro airsoftové hry. Nabíjí se náplněmi CO2. Střílí kuličky o průměru 6 mm (dodávány), které se nejprve umístí do imitace kulky. Zabaleno v kartonové krabici. Výrobek má být považován za imitaci střelné zbraně.

Typ výrobku Ref.: 16558 (matná barva)
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, hlavně očí, protože maximální kinetická energie kuliček je příliš vysoká a je vyšší než, jak je označeno. To může vést k podcenění rizika zranitelnými lidmi, zvláště dětmi.

Země původu Dánsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 09.12.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Martin Krubl 9.4.2013 11:22

    Tuto zbran nevlastním ovšem několikrát jsem se s ní potkal na akcích a střílel jsem s ní a pokud se dodržují předpisy dané na airosoftových hrách je riziko minimální, zranění může nastat při zásahu z malé vzdálenosti přimo na kontakt z kůží zranění je většinou povrchové(sedřená kůže, kulička zaražená v kůži, vystřelný zub). boužel toto již patří do schopnosti jednotlivce a jeho schopnosti jak reagovat a rozhodně by tato zbran neměla dostat do ruky lidem mladším 18let.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit