Databáze nebezpečných výrobků

Adeleq adaptér zásuvky "Universal Adaptor"

Hlášení RAPEX 43/2014

Adaptér zásuvky s bílým plastovým krytem. Lze použít pro zapojení zástrček různých typů do zásuvky. Technické údaje: 10/16A250V. Obal: blistr.

Typ výrobku 15-97, TNAA1013
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kvůli tvaru adaptéru lze do zásuvky vložit pouze jeden kolík zástrčky a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Lze zapojit zařízení třídy I, ale chybí uzemnění.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy IEC 60884.

Čárový kód 5 205014 003756
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 31.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit