Databáze nebezpečných výrobků

Multihogar Adaptér zásuvky "Adaptor Universal 431/Adaptor Triple 432D"

Hlášení RAPEX 13/2011
1) Univerzální adaptér zásuvky prodávaný pod plastovým krytem se jménem značky a typu, číslem zboží, čárovým kódem, CE a detaily o dovozci. 2) Trojdílný adaptér zásuvky. Prodávaný pod plastovým krytem se jménem značky a typu, číslem zboží, čárovým kódem, CE a detaily o dovozci.

Typ výrobku 1) zboží č. 1523 - model 431, 2) zboží č. 1525 - model 432D
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože: 1) je možné vložit do zásuvky jeden kolík zástrčky a jeden je volně přístupný, protože otvory v zástrčce nejsou dostatečně elastické, aby zajistily dostatečný kontaktní tlak na kolíky zástrčky. 2) je možné vložit do zásuvky jeden kolík zástrčky a jeden je volně přístupný, protože otvory v zástrčce nejsou dostatečně elastické, aby zajistily dostatečný kontaktní tlak na kolíky zástrčky. Do otvorů zásuvky lze vložit pevný drát o průměru 1 mm, aniž by byla vložena zástrčka.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající národní normy UNE 20315.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 30.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit