Databáze nebezpečných výrobků

Apple Adaptér síťové zásuvky dodávaný s různými zařízeními

Hlášení RAPEX 6/2016

Dvoukolíkové adaptéry byly dodávány s počítači Mac a zařízeními iOs od roku 2003 do roku 2015. Byly zahrnuty také v samostatném balení Apple síťových adaptérů dodávaných do listopadu 2015.

Typ výrobku Dvoukolíkové adaptéry dodávané s počítači Mac a iOS zařízeními.
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Adaptér může prasknout při zapojování do zásuvky ve zdi, nebo vypojování z ní. Pokud se toto stane, uživatel by se mohl dotknout částí pod napětím a utrpět úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí.

Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit