Databáze nebezpečných výrobků

AC/DC adaptér

Hlášení RAPEX 43/2020

Černý AC/DC adaptér s 5,4 mm konektorem.

Výrobek je prodávaný v bílé kartonové krabičce s nálepkou s kódem "X0012HCWFT". Výrobek je prodávaný také online, konkrétně prostřednictvím služby Amazon.

Typ výrobku XTD-260800
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Během používání výrobku se vodiče mohou přemístit a odpojený vodič přijde do kontaktu s jinou živou částí kvůli nedostatečné povrchové cestě a vzdušné vzdálenosti. To může vést ke vznícení výrobku a následně popálení uživatele. Dále jsou přístupné části pod napětím. Uživatel by se jich mohl dotknout a utrpět úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 62368.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení výrobku (dovozce).

Datum publikace 26.10.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit