Databáze nebezpečných výrobků

222 nabíjecí přenosná svítilna "2 in 1 Stamd-by Light"

Hlášení RAPEX 3/2015

Nabíjecí přenosná LED svítilna. Kryt je z bílého plastu s černým ovládacím tlačítkem a červenou LED kontrolkou nabití. Baterii lze nabít prostřednictvím vestavěného kabelu uloženého v přihrádce v krytu svítilny. Obal: barevná kartonová krabice.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez jádra vodičů v síťovém kabelu není dostatečný. V případě zkratu se vodiče mohou přehřát a to by mohlo způsobit požár. V úložné přihrádce na kabel jsou během nabíjení přístupné části pod napětím. Síťový kabel není dostatečně chráněn proti tahu a kroucení, což by mohlo vést ke zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit