Databáze nebezpečných výrobků

Trold & Co. 1. Polštářek na kojení, 2. výstelka postýlky

Hlášení RAPEX 49/2010
1. Béžový polštářek na kojení s obrázky žiraf, zabalený v plastovém obalu. 2. Hnědobéžová výstelka do postýlky potažená bavlnou a vyplněná pěnovým plastem. S několika provázky na přivázání. Zabalená v plastovém obalu.

Typ výrobku 1. 19-20X, 2. 17-41PR
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí a nebezpečí pro životní prostředí, protože obaly (t.j. plastové tašky) obsahují 390 mg/kg a 570 mg/kg kadmia což přesahuje limit 100 mg/kg hmotnosti polymeru.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné sjednání nápravy a celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit