Databáze nebezpečných výrobků

1) High-speed elephant 2) High-speed elephant Automobily na dálkové ovládání "Toy car"

Hlášení RAPEX 1/2012

1) Bílý automobil na dálkové ovládání s velkými plastovými pneumatikami. Zabalený v bílé plastové krabici s průhledným oknem a textem “Eddy Drifting car, Scale 1:18”. 2) Žlutý automobil na dálkové ovládání s velkými plastovými pneumatikami. Zabalený v bílé plastové krabici s průhledným oknem a textem “Stunt Rolling car, Scale 1:20”.

Typ výrobku 1) zboží č. MA-125869 na faktuře 2) zboží č. MA-125870 na faktuře.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v množství přesahujícím 0,1 %. 1) Plastový materiál pneumatik obsahuje 22 % hmotnosti DEHP; 2) Plastový materiál pneumatik obsahuje 30 % hmotnosti DEHP.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 26.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • jana vrablicová 19.12.2012 21:39

    běžně dostupné v hypermarketu albert v nabídce vánoční pro děti

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit