Za hromadné žaloby
#ZaHromadneZaloby

Podpořte zavedení hromadných žalob.

Změnu si přeje 11 344 podporovatelů

Chci podpořitVývoj kauzy

Přibývá počet případů, kdy jsou spotřebitelé kráceni na svých právech. Zároveň chybí důležitý nástroj, který by umožnil účinně se bránit nepoctivým obchodníkům. dTest proto spouští kampaň Za hromadné žaloby, braňme se společně! Jejím cílem je upozornit na fakt, že český právní řád postrádá možnost hromadného řízení, a dát zákonodárcům najevo, že je nutné posílit ochranu spotřebitelů a férových podnikatelů.

 • 9.12.2020

  Uspořádali jsme kulatý stůl „Současná právní úprava ochrany spotřebitele a její vymahatelnost“. Zúčastnili se jej přední odborníci, kteří se shodli na tom, že současná úprava spotřebitelských práv je dostatečná, byť jejím problémem je roztříštěnost a nesrozumitelnost pro běžného spotřebitele. Co však výrazněji pokulhává, je vymahatelnost těchto práv, předně kvůli absenci možnosti podávat kolektivní žaloby. Více ...

 • 23.10.2020

  Naši kampaň Za hromadné žaloby, braňme se společně! podpořilo již 11 000 z vás. Vážíme si vaší podpory a nadále pracujeme na posílení práv českých spotřebitelů.

 • 30.9.2020

  Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR během zářijové schůze návrh zákona o hromadném řízení neprojednala. Další projednávání je možné až od 20. října 2020, kdy bude zahájena říjnová schůze.

 • 24.9.2020

  Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR se má na své aktuální zářijové schůzi zabývat v prvním čtení návrhem zákona o hromadném řízení. Vyzvali jsme proto otevřeným dopisem všechny poslance, aby se zasadili o přijetí tohoto zákona. Více ...

 • 22.9.2020

  Zveřejnili jsme výsledky průzkumu veřejného mínění, který odhalil, že pojem hromadné žaloby je obecně známý a každý třetí Čech se setkal s neférovým jednáním, jež se dalo řešit podáním hromadné žaloby. Více ...

 • 15.9.2020

  Do studia Českého rozhlasu Dvojka zavítali ředitelka a právník dTestu, kteří odpovídali redaktorovi i posluchačům na dotazy týkající se tématu hromadných žalob. Rozhovor si můžete poslechnout zde.

 • 13.9.2020

  Naši kampaň podporuje již více než 10 tisíc osob. Vážíme si vaší podpory a děkujeme všem, kteří jste vyjádřili vůli po změně a posílení práv českých spotřebitelů.

 • 4.9.2020

  Na dotazy týkající se neférových praktik některých obchodníků, energošmejdů a naší kampaně Za hromadné žaloby, braňme se společně! odpovídala ředitelka dTestu zpravodajskému portálu iDNES.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

 • 25.8.2020

  Naše kampaň zaujala i Českou televizi, do Studia 6 si proto pozvala právníka dTestu. Na celé interview se můžete podívat zde

 • 20.8.2020

  V prvním týdnu podpořilo kampaň Za hromadné žaloby, braňme se společně! již 8000 z vás. Vážíme si vaší podpory. I nadále pracujeme na dosažení cílů.

 • 13.8.2020

  Spustili jsme kampaň Za hromadné žaloby, braňme se společně! Sledujte nás na webu zahromadnezaloby.cz nebo na sociálních sítích pod #ZaHromadneZaloby.


Přihlásit