Za hromadné žaloby
#ZaHromadneZaloby

Podpořte zavedení hromadných žalob.

Změnu si přeje 12 279 podporovatelů

Chci podpořitPři brouzdání po internetu jste objevili zboží v akci. Přesně ten kousek, po kterém týdny a měsíce toužíte. Tuhle příležitost si nesmíte nechat ujít. Nadšeně objednáte zboží. A pak čekáte, čekáte a čekáte...

Možná jste právě narazili na pochybný e-shop. V lepším případě se dočkáte něčeho, co je na hony vzdálené vaší objednávce, v horším případě se nedočkáte vůbec. Při pokusu zboží reklamovat ale zjistíte, že stránka, kde jste si zboží objednali, je pouze zprostředkovatelem a že se máte obrátit na někoho jiného. Na koho? To není jasné, víte jen, že nemluví stejnou řečí a není ve vašem časovém pásmu.

Zbydou vám oči pro pláč a finanční škoda. Ta vás sice mrzí, kdo by se ale soudil pro pár stovek a podstupoval soudní peripetie s nejistým výsledkem.

Nejste v tom sami

Jde o neférové praktiky pochybných e-shopů, proti kterým je třeba se bránit. Na podobný „trik“ naletěly tisíce dalších zákazníků. Jen v dTestu evidujeme za poslední tři roky téměř 4,5 tisíce stížností. Alarmující je, že počet případů roste. Jen za prvních sedm měsíců letošního roku si stěžovalo pětkrát více spotřebitelů než za celý rok 2018. Smutnou skutečností je také to, že se jedná stále o stejné provozovatele e-shopů.

Za hromadné žaloby, braňme se společně!

Řešením je přijetí zákona umožňujícího sdružovat oklamané spotřebitele a podávat hromadné žaloby. Český právní řád toto v současnosti nezná.

Podpořte kampaň dTestu a dejte zákonodárcům najevo, že se chcete bránit a že nastal čas změny.


Přihlásit