Za hromadné žaloby
#ZaHromadneZaloby

Podpořte zavedení hromadných žalob.

Změnu si přeje 12 279 podporovatelů

Chci podpořitVysnili jste si dovolenou a objednali si za nemalé peníze zájezd u cestovní kanceláře. Složili jste zálohu a už jste se viděli na pláži, jak odpočíváte s celou rodinou. Koronavirová situace ve světě však silně omezila cestování do zahraničí. Místo příprav a shonu spojeného s odjezdem máte nyní starosti s cestovní kanceláří, která vám za zrušenou dovolenou nabízí poukaz, ale pouze pod podmínkou, že doplatíte plnou cenu zájezdu.

Zákon označovaný jako lex voucher umožňuje cestovním kancelářím vystavit vám poukaz, je ale nutné dodržet předepsaná pravidla. Vouchery vydávané s kratší platností než do 31. srpna 2021, znějící na nižší částku, než kolik jste zaplatili cestovní kanceláři, nebo s podmínkou doplacení plné ceny zájezdu jsou jasným porušením zákona, na které doplácíte vy a další spotřebitelé.

Nejste v tom sami

Jde o neférové praktiky, proti kterým je třeba se bránit. Nejste oklamáni sami. Na podobný „trik“ cestovních kanceláří naletěly stovky dalších spotřebitelů. Jen v dTestu evidujeme od začátku letošního roku téměř 500 stížností a další neustále přibývají.

Za hromadné žaloby, braňme se společně!

Řešením je přijetí zákona umožňujícího sdružovat oklamané spotřebitele a podávat hromadné žaloby. Český právní řád toto v současnosti nezná.

Podpořte kampaň dTestu a dejte zákonodárcům najevo, že se chcete bránit a že nastal čas změny.


Přihlásit