Za hromadné žaloby
#ZaHromadneZaloby

Podpořte zavedení hromadných žalob.

Změnu si přeje 12 313 podporovatelů

Chci podpořitUž máte dost situace, kdy v zimě šetříte na topení do takové míry, že téměř mrznete, a při pohledu na výši nedoplatku při vyúčtování vás naopak zaleje horko. Když vám pak u dveří zazvoní milý člověk nabízející možnost zúčastnit se aukce na změnu dodavatele energií, vnímáte to jako vyšší znamení. Neváháte a podepíšete vše, co vám dotyčný předloží.

A pak zažíváte samé horké chvilky. Například při zjištění, že z aukce nejde bez mnohatisícové smluvní pokuty odstoupit, nebo že vítězného dodavatele musíte akceptovat, i když vám nevyhovuje.

Místo levné energie jste vy sami bez energie a s finanční škodou. Kdo by se ale soudil pro pár tisíc korun a podstupoval soudní peripetie s nejistým výsledkem.

Nejste v tom sami

Jde o neférové praktiky energošmejdů, proti kterým je třeba se bránit. Na „trik“ těmto společnostem naletěly tisíce dalších lidí. Jen v dTestu evidujeme za poslední tři roky téměř 1,3 tisíce stížností. Alarmující je, že počet případů roste. Jen za prvních sedm měsíců letošního roku si stěžovalo téměř čtyřikrát více spotřebitelů než za celý rok 2018. Smutnou skutečností je, že se jedná stále o stejné společnosti.

Za hromadné žaloby, braňme se společně!

Řešením je přijetí zákona umožňujícího sdružovat oklamané spotřebitele a podávat hromadné žaloby. Český právní řád toto v současnosti nezná.

Podpořte kampaň dTestu a dejte zákonodárcům najevo, že se chcete bránit a že nastal čas změny.


Přihlásit