Neprodávejte vzduch
#NeprodavejteVzduch

Nadměrné obaly klamou spotřebitele
a zatěžují životní prostředí.

Kampaň podpořilo 3 634spotřebitelů

Chci se připojitOč jde

V továrnách se vyrábí vzduch, kamiony ho přepravují po silnicích, prodejci umísťují na regály v obchodech a zákazníci si ho nedobrovolně kupují. Že ne? Ale ano – spolu s výrobky prodávanými v nadměrných obalech.

 1. Zákon říká, že hmotnost a objem obalu výrobku mají být co nejmenší. Praxe však často vypadá jinak. Bezdůvodně velké obaly klamou spotřebitele a zbytečně zatěžují životní prostředí. Chceme to změnit.
 2. Chceme, aby výrobci i státní orgány přistoupili k problému tak, abychom si mohli kupovat výrobky bez vzduchu. Snažíme se informovat o problému spotřebitele a přesvědčit k odpovědnému přístupu výrobce, distributory i orgány státního dozoru.
 3. Podpořte naši snahu. Vyjádřete svou podporu cílům kampaně, pošlete nám foto výrobku v bezdůvodně nadměrném obalu do databáze nadměrných obalů. Sdílejte informace o kampani v sociálních sítích a sledujte vývoj kauzy na těchto stránkách.

Více

 

Podporuji #NeprodavejteVzduch

Přidejte se
+ vybrat soubor

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.

Aktuálně kampaň podpořili

Gabrielapřed 10 dny
Martin Jindřišekpřed 20 dny
Martin Štěpánekpřed 26 dny
Lukáš Franěkpřed 28 dny
Rudolf ROMANpřed 28 dny
Rudolf ROMANpřed 28 dnyVývoj kauzy

 • 26.8.2015

  Na naši výzvu ke zdržení se protiprávní činnosti zareagovala společnost RECKITT BENCKISER (Czech Republic), spol. s r.o., výrobce prášku do myček nádobí Finish Calgonit Classic Power Powder 2,5 kg. Podrobně nás seznámila s technologií výroby, plnění a skladování při přepravě. Na základě poskytnutého vysvětlení jsme se rozhodli vůči tomuto výrobci nečinit další právní kroky. Současně nás společnost informovala, že lze předpokládat, že obal uvedeného výrobku bude inovován.

 • 11.8.2015

  Na naši výzvu ke zdržení se protiprávní činnosti zareagovalo Hlubna chemické výrobní družstvo v Brně, výrobce čisticího prostředku AVA na vany. Seznámilo nás s výrobně – technickými důvody užívání daného obalového materiálu. Na jejich základě jsme se rozhodli vůči tomuto výrobci nečinit další právní kroky.

 • 29.7.2015

  Vyzvali jsme konkrétní dovozce a výrobce pracích prášků i dalších mycích a čisticích prostředků, aby přestali užívat nadměrné obaly. Více...

Více


Napsali jste nám

Když zboží vezu z obchodu, tak mám plný kufr. Po vybalení doma to zabere jednu poličku ve špajzu.

jarba

Výrobků patřících do této kategorie je mnoho a jen mne to prostě štve. Nebaví mě stát u regálu a otáčet každý druhý výrobek, abych si přečetl, kolik opravdu váží obsah, nebo dokonce rozklíčovávat, kolik váží voda (nálev) a kolik pevný podíl, který mě ve výsledku teprve zajímá.

Pavel N.

Zejména u kosmetických prostředků /krém Nivea/ spotřebitel objeví dvojité dno, aby krabička byla prodejnější, samotný obsah je poloviční. A mohlo by se pokračovat (prací prášky, léky, potravinové doplňky, potraviny...)

Hana S.

Zobrazit více

Přihlásit