Neprodávejte vzduch
#NeprodavejteVzduch

Nadměrné obaly klamou spotřebitele
a zatěžují životní prostředí.

Kampaň podpořilo 3 761spotřebitelů

Chci se připojitOč jde

V továrnách se vyrábí vzduch, kamiony ho přepravují po silnicích, prodejci umísťují na regály v obchodech a zákazníci si ho nedobrovolně kupují. Že ne? Ale ano – spolu s výrobky prodávanými v nadměrných obalech.

 1. Zákon říká, že hmotnost a objem obalu výrobku mají být co nejmenší. Praxe však často vypadá jinak. Bezdůvodně velké obaly klamou spotřebitele a zbytečně zatěžují životní prostředí. Chceme to změnit.
 2. Chceme, aby výrobci i státní orgány přistoupili k problému tak, abychom si mohli kupovat výrobky bez vzduchu. Snažíme se informovat o problému spotřebitele a přesvědčit k odpovědnému přístupu výrobce, distributory i orgány státního dozoru.
 3. Podpořte naši snahu. Vyjádřete svou podporu cílům kampaně, pošlete nám foto výrobku v bezdůvodně nadměrném obalu do databáze nadměrných obalů. Sdílejte informace o kampani v sociálních sítích a sledujte vývoj kauzy na těchto stránkách.

Více

 

Podporuji #NeprodavejteVzduch

Přidejte se
+ vybrat soubor

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.


Aktuálně kampaň podpořili

Pavel Dostálpřed 5 dny
Mariepřed měsícem
Zuzanapřed 4 měsíci
Ilonapřed 4 měsíci
Monikapřed 5 měsíci
Jan Kelbichpřed 5 měsíciVývoj kauzy

 • 26.8.2015

  Na naši výzvu ke zdržení se protiprávní činnosti zareagovala společnost RECKITT BENCKISER (Czech Republic), spol. s r.o., výrobce prášku do myček nádobí Finish Calgonit Classic Power Powder 2,5 kg. Podrobně nás seznámila s technologií výroby, plnění a skladování při přepravě. Na základě poskytnutého vysvětlení jsme se rozhodli vůči tomuto výrobci nečinit další právní kroky. Současně nás společnost informovala, že lze předpokládat, že obal uvedeného výrobku bude inovován.

 • 11.8.2015

  Na naši výzvu ke zdržení se protiprávní činnosti zareagovalo Hlubna chemické výrobní družstvo v Brně, výrobce čisticího prostředku AVA na vany. Seznámilo nás s výrobně – technickými důvody užívání daného obalového materiálu. Na jejich základě jsme se rozhodli vůči tomuto výrobci nečinit další právní kroky.

 • 29.7.2015

  Vyzvali jsme konkrétní dovozce a výrobce pracích prášků i dalších mycích a čisticích prostředků, aby přestali užívat nadměrné obaly. Více...

Více


Napsali jste nám

Když zboží vezu z obchodu, tak mám plný kufr. Po vybalení doma to zabere jednu poličku ve špajzu.

jarba

Výrobků patřících do této kategorie je mnoho a jen mne to prostě štve. Nebaví mě stát u regálu a otáčet každý druhý výrobek, abych si přečetl, kolik opravdu váží obsah, nebo dokonce rozklíčovávat, kolik váží voda (nálev) a kolik pevný podíl, který mě ve výsledku teprve zajímá.

Pavel N.

Zejména u kosmetických prostředků /krém Nivea/ spotřebitel objeví dvojité dno, aby krabička byla prodejnější, samotný obsah je poloviční. A mohlo by se pokračovat (prací prášky, léky, potravinové doplňky, potraviny...)

Hana S.

Zobrazit více

Přihlásit