Stop telešmejdům
#StopTelesmejdum

Přidejte se k výzvě

Změnu si přeje13 081podporovatelů

Chci se připojitOč jde

 1. Marketingová volání jsou (nejen) spotřebiteli vnímána jednoznačně jako obtěžující. Bohužel, za stávající právní úpravy je téměř nemožné telešmejdům prokázat porušení zákona a potrestat je za to. Dosavadní pokusy spotřebitelských organizací chránit spotřebitele před přímým marketingem nemohly vinou nedostatečného zákona přinést úspěch.
 2. Pro zajištění ochrany soukromí před obtěžujícím voláním je tedy třeba upravit zákon tak, aby kontaktování osob, které s voláním výslovně neudělily souhlas, bylo zakázané. Tomuto principu se říká opt-in a je i cílem evropské legislativy.
 3. Vyjádřete podporu naší snaze bojovat proti libovůli telešmejdů, kteří cílí především na zranitelné spotřebitele, a prosaďme tak společně přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání.
 

Seznamte se s problémem

V řadě životních situací je „ne“ kouzelným slůvkem, které nás chrání před obrovskými problémy. Mnoha lidem se ale neříká snadno. A tak přetrvávající pandemie covidu-19 hraje do karet takzvaným šmejdům. Ti zneužívají důvěřivosti nejen seniorů a škála nástrojů, které k tomu používají, je široká. Jedním z nejčastějších jsou telefonické nabídky různého předraženého či nefunkčního zboží nebo smluv o dodávkách energií. Zvrat by měla přinést nová pravidla pro obtěžující marketingová volání. Jenže tomu chtějí někteří zabránit.

Více


Podporuji #StopTelesmejdum

Přidejte se

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.


Aktuálně kampaň podpořili

Vítpřed 5 minutami
Lenkapřed 6 minutami
Petrpřed 6 minutami
Šebíkpřed 11 minutami
Ilonapřed 14 minutami
Tomáš Denkpřed 19 minutami


Vývoj kauzy

 • 18.6.2021

  Naši kampaň Stop telešmejdům podporuje již více než 10 tisíc osob. Vážíme si vaší podpory a děkujeme všem, kteří jste vyjádřili vůli po změně a posílení práv českých spotřebitelů.

 • 17.6.2021

  Text novely zákona o elektronických komunikacích schválené poslaneckou sněmovnou je připravován ke zveřejnění a odeslání k projednání senátem. Více ...

 • 16.6.2021

  Během prvního týdne podpořilo kampaň Stop telešmejdům již více než 4000 z vás. Vážíme si vaší podpory. I nadále pracujeme na dosažení cílů.

Více

Přihlásit