Stop reklamnímu šmírování
#StopReklamnimuSmirovani

Přidejte se k výzvě

Změnu si přeje355podporovatelůOč jde

  1. Na internetu jsme dennodenně vystaveni rozsáhlému komerčnímu sledování. Nejenže to narušuje naše soukromí, ale může to vést i k manipulaci, podvodům či diskriminaci. Nejrůznější informace o našich preferencích, nákupech, poloze a používaných zařízeních nebo o duševním a fyzickém zdraví, sexuální orientaci a politických názorech jsou shromažďovány, propojovány a používány k cílení reklamy.  
  2. Pro zajištění ochrany našeho soukromí a svobodného rozhodování ohledně pořízení určitého zboží či služeb je třeba s těmito šmírovacími praktikami na internetu skoncovat. Společně s našimi partnery z dalším evropských států požadujeme postupné ukončování a poté úplný zákaz využívání cílené reklamy založené na sledování.
  3. Vyjádřete podporu naší snaze zakázat reklamní šmírování na internetu a pomozte nám prosadit zájmy českých i evropských spotřebitelů při jednáních o digitální budoucnosti Evropy. Společně tak dosáhneme nezbytných změn v evropské i české legislativě.
 

Seznamte se s problémem

Také jste neustále překvapováni tím, že dostáváte nabídky zboží a služeb, které souvisejí s vaším chováním v online světě? Máte pocit, že vidíte jen reklamy, které jsou vhodné přímo pro vás? Z chování na internetu je totiž patrno daleko více věcí, než které jsme ochotni si připustit. To, kdo jsme, co chceme, jaké jsou naše záliby a s kým se stýkáme, je zřejmé z mnoha kroků, které na internetu činíme neustále. Svět cílené reklamy založené na sledování uživatelů přerostl do obrovských rozměrů a údaje o každém z nás jsou zpeněžovány.

Více


Vývoj kauzy

  • 23.6.2021

    Společně s našimi partnery z ostatních evropských zemí jsme zahájili kampaň proti cílené reklamě založené na sledování. Podpořte naši snahu a sledujte vývoj kampaně na webu www.dtest.cz/stop-reklamnimu-smirovani nebo na sociálních sítích pod #StopReklamnimuSmirovani.

Více


Přihlásit