Za férové operátory
#ZaFeroveOperatory

Přidejte se k výzvě

Změnu si přeje2 220podporovatelů

Chci se připojit


Oč jde

 1. Operátor O2 Czech Republic změnil od 15. července 2016 podmínky čerpání mobilních dat a jeho zákazníkům se tak po vyčerpání zakoupeného balíčku dat internet již nezpomaluje, ale rovnou vypíná, dokud si nekoupí další balíček. Navzdory změně podmínek operátor svým zákazníkům neumožnil smlouvu uzavřenou na dobu určitou ukončit bez zaplacení smluvní pokuty.
 2. Ukončení smlouvy je jedinou obranou spotřebitele, jak dát operátorovi na vědomí svůj nesouhlas. Chceme, aby operátoři své zákazníky neklamali a v případě jednostranných změn podmínek jim umožnili ukončovat smlouvy bez sankcí. Na začátku července 2016 jsme také podali na O2 žalobu, ve které navrhujeme, aby se situace vrátila do podoby před provedením změn.
 3. Vyjádřete podporu naší snaze bojovat proti libovůli operátorů v sociálních sítích a sledujte vývoj celé kauzy na našich stránkách.
 

Seznamte se s problémem

Operátor O2 Czech Republic se rozhodl, že od 15. července 2016 zruší možnost svých zákazníků užívat zpomalený internet v mobilu po vyčerpání balíčku zakoupených dat. Pokud chtějí spotřebitelé pokračovat v užívání mobilního internetu, musejí si dokoupit nová data.

Více


Podporuji #ZaFeroveOperatory

Přidejte se

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.

Aktuálně kampaň podpořili

Monikapřed 24 minutami
Dvordavpřed 42 minutami
Baarypřed 8 hodinami
Stanislavpřed 8 hodinami
Petr Tvrzpřed 9 hodinami
Olgapřed 10 hodinami


Vývoj kauzy

 • 16. 2. 2017
  Vyzvali jsme mobilní operátory O2, T-Mobile a Vodafone ke změně cenové politiky. Současná výše cen dlouhodobě poškozuje zájmy spotřebitelů a neodpovídá poskytovanému objemu služeb. Více ...
 • 16. 11. 2016
  Český telekomunikační úřad udělil operátorovi O2 šestimilionovou pokutu za červencovou změnu obchodních podmínek, kterou operátor zrušil možnost pomalého internetu po vyčerpání základního objemu dat. Více ....
 • 5. 10. 2016
  Spustili jsme stránku kampaně #ZaFeroveOperatory na adrese www.dtest.cz/operatori.

Více

Přihlásit