Za férové operátory
#ZaFeroveOperatory

Přidejte se k výzvě

Změnu si přeje3 187podporovatelů

Chci se připojitZměnili jsme to

Neférové praktice operátorů učinila přítrž novela zákona. Ta od roku 2017 umožňuje spotřebitelům odstoupit od smlouvy bez sankce při jakékoliv změně podmínek ze strany operátora. Do přípravy a prosazení novely jsme se intenzivně zapojili. Více se dočtete v záložce Vývoj kauzy.

Oč jde

 1. Operátor O2 Czech Republic změnil od 15. července 2016 podmínky čerpání mobilních dat a jeho zákazníkům se tak po vyčerpání zakoupeného balíčku dat internet již nezpomaluje, ale rovnou vypíná, dokud si nekoupí další balíček. Navzdory změně podmínek operátor svým zákazníkům neumožnil smlouvu uzavřenou na dobu určitou ukončit bez zaplacení smluvní pokuty.
 2. Ukončení smlouvy je jedinou obranou spotřebitele, jak dát operátorovi na vědomí svůj nesouhlas. Chceme, aby operátoři své zákazníky neklamali a v případě jednostranných změn podmínek jim umožnili ukončovat smlouvy bez sankcí. Na začátku července 2016 jsme také podali na O2 žalobu, ve které navrhujeme, aby se situace vrátila do podoby před provedením změn.
 3. Vyjádřete podporu naší snaze bojovat proti libovůli operátorů v sociálních sítích a sledujte vývoj celé kauzy na našich stránkách.
 

Seznamte se s problémem

Operátor O2 Czech Republic se rozhodl, že od 15. července 2016 zruší možnost svých zákazníků užívat zpomalený internet v mobilu po vyčerpání balíčku zakoupených dat. Pokud chtějí spotřebitelé pokračovat v užívání mobilního internetu, musejí si dokoupit nová data.

Více


Podporuji #ZaFeroveOperatory

Přidejte se

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.


Aktuálně kampaň podpořili

Lubomirpřed 3 měsíci
Lubomirpřed 3 měsíci
Jaroslavpřed rokem
Jan Balunpřed rokem
Ptáčekpřed rokem
Jozef Oppitzpřed rokem


Vývoj kauzy

 • 10.10.2017

  Rozhodli jsme se pro zpětvzetí žaloby, kterou jsme podali na mobilního operátora O2 kvůli jednostranné změně obchodních podmínek. Spornou otázku vyřešila novela zákona o elektronických komunikacích, která umožňuje odstoupit od smlouvy v případě jakékoliv změny obchodních podmínek.

 • 10.10.2017

  Uspěli jsme! Díky vaší podpoře jsme prosadili jednu z nejzásadnějších změn telekomunikační legislativy posledních let. Dochází tak k výraznému posílení práv spotřebitelů. Kampaň #ZaFeroveOperatory tak v tuto chvíli ukončujeme, ale chování mobilních operátorů samozřejmě budeme i nadále sledovat.

 • 19.7.2017

  Senát Parlamentu ČR schválil novelu zákona o elektronických komunikacích ve znění postoupeném poslaneckou sněmovnou. Více ...

Více

Přihlásit