Test kuchyňských robotů s ramenem 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2023

Následující řádky potěší zejména příznivce pečení a vaření, kterým v kuchyni schází pomocná ruka. Do laboratoře jsme poslali dvě desítky kuchyňských robotů s ramenem a máme pro vás čerstvé výsledky jejich testování. Kvalitu robotů prověřily zkoušky zpracování surovin, obsluhy, konstrukčního provedení, hlučnosti či zátěžový test. Můžeme prozradit, že nejdražším modelům levnější přístroje zdatně konkurovaly.

Kuchyňské roboty v testu

  • 20 modelů
  • roboty s ramenem vhodné k hnětení těst, míchání a šlehání
  • v základní verzi i s různorodým příslušenstvím
  • známé a oblíbené značky jako KitchenAid, Kenwood, Bosch, Electrolux, Tefal či Eta a řada dalších
  • Výsledky všech testů kuchyňských robotů s ramenem najdete v naší databázi 57 robotů.

Pokud plánujete vylepšit své pekařské či cukrářské dovednosti nebo věnovat pečení více času, možná by vám přišel vhod nový šikovný asistent. S výběrem toho pravého vám pomohou výsledky našeho testu kuchyňských robotů s ramenem. Jejich doménou je totiž především pomoc při pečení, v základní verzi umějí míchat a hníst různá těsta či krémy a také šlehat. Ovšem v závislosti na typu a množství příslušenství se mohou proměnit v multifunkční pomocníky, kteří zastanou širokou škálu kuchyňských činností.

Do laboratoře jsme poslali 20 robotů různých cenových kategorií a s různým rozsahem dodávaného příslušenství. Zastoupení tak našly modely se základní výbavou i s řadou doplňků. Nejlevnější kuchyňský robot z testu stál 2500 korun, nejdražší roboty se pohybovaly okolo 14 tisíc korun. A na trhu narazíte i na podstatně dražší modely. Pokud vám ve výběru aktuálního testu nějaký konkrétní výrobek chybí, doporučujeme navštívit naši databázi, kde najdete na 40 již v minulosti otestovaných robotů.

Co také testujeme

Pomocníkům k pečení a zpracování surovin se dTest věnuje pravidelně. Každoročně testujeme:

Nejlepší pomocník pro vás

Jak se při nákupu nespálit a ušetřit peníze výběrem toho nejlepšího robotu? Vyplatí se důvěřovat našim nezávislým testům. Místo subjektivních recenzí a marketingových frází se dozvíte reálná data a podrobné informace o výkonech kuchyňských robotů. Díky dTestu zjistíte, zda jde o kvalitní přístroj, či nikoliv. Veškeré naše testy probíhají v odborné laboratoři pod dohledem zkušených expertů.

Naše zkoušky dokážou spotřebiče pořádně potrápit a prověřit, jaké jsou jejich reálné schopnosti. Všechny roboty čekala zkouška šesti základních funkcí. K nim řadíme zadělávání těsta na koláč, chlébpalačinky, dále šlehání šlehačky a sněhu z bílků a také přípravu majonézy. V závislosti na přibaleném příslušenství ale testování pokračovalo dalšími disciplínami. Laboranti s roboty rovněž sekali, strouhali, krájeli, mixovali či odšťavňovali.

Letošní várka kuchyňských robotů si vedla poměrně slušně. Při bližším zkoumání jsme však narazili i na některé výkony, které se neobejdou bez výhrad. V článku se na největší problémy, ale i úspěchy robotů podíváme podrobněji. Dozvíte se, která kuchařská disciplína byla pro roboty nejtěžší a který přístroj uhněte nejlepší těsto na chleba či koláč. Prozradíme také, kdo měl problémy se šleháním šlehačky.

Rozhodování, kterého robota si domů pořídit, vám ulehčí také výsledky zkoušek obsluhy, kvality konstrukce a zpracování či hlučnosti. Kuchyňský robot by měl sloužit spolehlivě a dlouho, a proto musejí všechny přístroje v našem testu absolvovat také náročnou zátěžovou zkoušku hnětení a šlehání. Jak si s ní jednotlivé modely poradily, se dozvíte v článku.


Testované výrobky - kuchyňské roboty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchyňské roboty s ramenem (57 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2022


Přihlásit