Test tabletů 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2023

Trh s tablety mohl v uplynulých letech působit poněkud jednotvárně. Několika našim předešlým testům tabletů například dominoval jeden výrobce. Nastala konečně změna? Náš nejnovější test ukázal, že kvalitní tablet vás v současnosti nemusí stát desítky tisíc korun. A dokonce i náročnější uživatelé mají z čeho vybírat.

Tablety v testu

  • tablety všech cenových kategorií
  • zkoušky displeje, baterie i práce s multimediálním obsahem
  • možnost porovnání tabletů dle celkového hodnocení i jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Apple, Samsung, Microsoft, Lenovo a dalších

Který tablet je pro vás nejlepší? Dá se sehnat slušné zařízení pod 10 000 korun? Měli byste vsadit na giganty Apple, Samsung a Microsoft, nebo se vyplatí dát šanci konkurenci? dTest nechal laboratorně otestovat 21 tabletů.

Displej: Základ tabletu

Displej u tabletu zabírá většinu přední strany a odehrává se na něm prakticky vše, k čemu může přístroj sloužit. Bez kvalitního displeje se tedy žádný tablet neobejde. Slabší výsledky v této oblasti jsme zaznamenali u šesti modelů, velmi dobře se vedlo pouze třem.

Vytrvalci mezi tablety

Jakou výdrž baterie můžete od tabletů očekávat? To záleží nejen na konkrétním modelu, ale také na tom, k čemu jej používáte. Proto měříme výdrž všech zařízení při sledování videa i při prohlížení webových stránek. A výsledky našich zkoušek jsou skutečně rozmanité. Některým tabletům došla „šťáva“ už po necelých osmi hodinách. Našel se ale i jeden model, který vydržel přehrávat video déle než 20 hodin.

Nejlepší tablet na multimédia?

Ve zkouškách jsme se věnovali i tomu, jak dobře tablety zvládají specifické úkony. Testující zkusili na tabletech přehrávat videa z různých zdrojů. Surfovali na internetu a pracovali s e-maily. Zkoušeli také poslech hudby a čtení e-knih. Právě s posledními dvěma zkouškami měly některé testované výrobky velké problémy.

Mistři světla

Laboratorní experti si posvítili také na kvalitu hlavních i předních fotoaparátů. Náš test ukázal, že některé tablety fotoaparáty sice obsahují, kvalita jimi produkovaných fotografií je ale na spodní hranici použitelnosti. V testu jsme narazili i na zařízení, která fotí obstojně. Je pro vás kvalita fotografií a videí nadevše? Pak vám pravděpodobně lépe poslouží některé mobilní telefony, fotoaparáty nebo kamery.

Otestováno odborníky

Naše testy jsou víc než recenze. Vzorky pro naše testy nakupujeme stejně, jako běžní spotřebitelé. Nikdy nám je neposkytují výrobci. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme z naměřených dat, případně kvantifikovaných hodnocení několika uživatelů. Přečtěte si více o tom, jak pracujeme a jak testujeme tablety.


tablety nad 20 000 Kč (porovnat)

tablety od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

tablety do 10 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety 2021–2023 (35 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2023


Přihlásit